Navštivte
Informace o trase


Naučná cyklotrasa zahrnuje celkem 10 neobvyklých zastavení, které návštěvníka provázejí po putování napříč katastry zdejších obcí. Čeká tak na Vás postupně exkurze podél Luhačovického potoka, výstup na hřebenné pásmo při Velkém Ořechově, netřeba zapomenout na průjezd oskerušovým lesem, abyste závěrem podél toku Černého potoka navštívili útulné vesničky Hřivínův Újezd a Kaňovice s dobovou architekturou.

Délka trasy NS od prvního panelu v Luhačovicích až po konečnou zastávku v obci Dobrkovice činí necelých 30 km. Geograficky nejvyšší místo naučné stezky na vás čeká mezi obcemi Kelníky a Doubravy – vrch Doubí – 429 m.n.m. a nejníže se budete nacházet při Luhačovickém potoku v obci Polichno – 230 m.n.m.

Pro zpříjemnění vašeho putování je vám k dispozici v tomto informačním materiálu speciální křížovka, kde je nutno doplnit celkem 10 chybějících slov. Každý panel naučné stezky obsahuje právě jedno slovo, na jehož základě dostanete patřičný díl tajenky. Proto teprve po navštívení všech informačních míst podél trasy vypátráte, kde se dá v Luhačovském Zálesí komfortně odpočinout při cykloprojížďkách…

NS LUHAČOVSKÝM ZÁLESÍM