Navštivte
Informace o trase


Naučná stezka zahrnuje celkem 11 neobvyklých zastavení, které návštěvníka provázejí po putování napříč katastry čtyř zdejších obcí a které navazují na 16 zastavení v centrální části regionu. Čeká tak na Vás postupně exkurze podél říčky Šťávnice, výstup na nejsevernější hřeben Bílých Karpat, bližší poznání města Slavičína a jeho okolí a závěrem nekonečné množství nádherných přírodních panoramat a výhledů z regionálně nejvýše položené obce Petrůvka, kterými se ovšem může pyšnit naučná stezka takřka po celé své délce.

Délka trasy od výchozího bodu v obci Sehradice až po konečnou zastávku v centru Luhačovic činí cca 30 km. Geograficky nejvyšší místo naučné stezky na vás čeká u panelu č. 25 (Nad Petrůvkou) – 497 m.n.m., nejníže se dostanete v jejím vyústění v centru Luhačovic u pramene Aloisky – 293 m.n.m.

Pro zpříjemnění vašeho putování je vám k dispozici v tomto informačním materiálu speciální křížovka, kde je nutno doplnit celkem 11 chybějících slov. Každý panel naučné stezky obsahuje právě jedno slovo, na jehož základě dostanete patřičný díl tajenky. Proto teprve po navštívení všech informačních míst podél trasy vypátráte, kam že vlastně vedou všechny cesty za zdravím…?

NS LUHAČOVSKÝM ZÁLESÍM